Ziraat Bankası Atmden Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankasın'dan kartsız para çekme işlemi yapabileceksiniz! Unutkanlık, yoğun tempo içerisinde yaşayan insanların sık sık karşılaştığı bir sorundur. Telefon, cüzdan, çanta, saat, şarj aleti, kulaklık derken bir şeyler muhakkak evde kalıyor. Nakit para ihtiyacı olan bir insan bankanın ATM’sine gittiğinde yanına hesap kartını almadığını fark ediyor. Bu sorun birçok insanı mağdur eden bir konudur. Hafta sonu, gece saatleri gibi bankanın açık olmadığı zamanlarda da gişeden para çekilemiyor. Bankanın açık olduğu zamanlarda ise uzun süre gişeden para çekmek için sıra beklemek gerekiyor. Birçok banka müşterisi, bankasının çağrı merkezini arayarak kartsız para çekme işleminin getirilmesini talep etmiştir.  Ziraat Bankasından Çözüm Ziraat Bankası, bu sorunu çözmek için yeni bir sistem geliştirdi. Bu sistem sayesinde bankada hesabı bulunan müşteri, ATM’den kartsız olarak para çekebiliyor. Bu sistem sayesinde birçok insan nakit ihtiyacı olduğunda hesap kartı yanında olmasa bile herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden sorununu çözebilir.  

Ziraat ATM’sinden Kartsız Para Çekimi 
Herhangi bir Ziraat Bankasının ATM’sine giderek kartsız para çekimi için işlem yapılabiliyor.  
Öncelikle ATM’de kişinin karşısına çıkan kartsız işlem menüsüne girilmesi gerekiyor.  
Banka müşterisi, sistemde kayıt olan cep telefonu ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını karşısına çıkan ekrana girmelidir. 
Bu işlemden sonra müşterinin karşısına hesabına kayıtlı olan banka kartları çıkacaktır. Bu aşamadan sonra işlem yapılması istenen banka kartı seçilir. 
Seçilen kartın şifresinin de girilmesi gerekmektedir. 
Sonrasında ise müşterinin sistemde kayıtlı olan cep telefonuna bir kısa mesaj gönderilecektir. 
Şifre ile doğrulama işlemi yapılır. 
Sonraki menüde hesap tercihi yapılarak tutar girilir. 
Banka müşterisi, tüm bu işlemleri yaptıktan sonra girmiş olduğu tutarı ATM’nin para haznesinden alabilir. Böylelikle işlem tamamlanmış olur.

Etiketler: ziraat kartsız para çekme, ziraat atm kartsız para çekme, ziraat bankası kartsız para çekme, ziraat bankası atm kartsız para çekme