Turkcell Sms İle Kredi Notu Sorgulama

Turkcellliler için kredi notunu öğrenmek çok kolay. Sadece yapmanız gereken tek şey kredi notunuzu öğrenmek için bir sms göndermek olacaktır.  
Bu uygulama turkcell ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuş bir uygulamadır. BU uygulamayla kredi notunuzu olduğunuz yerden kolayca sorgulatabilirsiniz. Kredi notu, geçmişe dönük ödeme performanslarınızı ortaya koymasından dolayı, yeni kredi kullanımı için önemli bir referans oluşturmaktadır. Bu yüzden turkcellin sunduğu bu hizmet sadece bir sms ile referansınızı belirlemesi açısından oldukça kolay ve hızlı bir uygulamadır. 

Turkcell Sms İle Kredi Notu Sorgulama

Turkcell sms ile kredi notu sorgulama 2017 yılı oldukça kolay ve her turkcell kullanıcısının yapabileceği bir uygulamadır. Bu uygulama için sadece turkcell kullanıcısı olmanız ve kredi notunuzu öğrenmek için bir sms yollamanız yeterlidir. Turkcell servisi kullanıcıları kredi notunu öğrenmek için telefonlarınızın sms bölümüne girerek TC kimlik no ile birlikte doğum yılınızı aralarında bir boşluk bırakarak 1122' ye kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır.  


Gönderilen bilgiler doğrultusunda en kısa zamanda kredi notunuzun bilgisi sms olarak size geri gelecektir. Bu sms'in içeriğinde önceki kredi notu, var olan kredi notu ve kredi notu seviyesinin yer almaktadır. Kredi notu skorajı üzerinde bulunan 1 değeri en riskli, 1900 değeri ise en az riskli müşteri profilini gösterir.  

Sms İle Kredi Notu Başvurusu Nasıl Değerlendirilir? 
Turkcell kullanıcılarının cep telefonları üzerinden yapmış oldukları bu uygulamada yazdıkları TC kimlik numarası ile sms gönderilen telefon numarası eşleştirilmektedir. Ardından TC kimlik numarasından geçmişe dönük kredi bilgileri incelenmektedir. Gönderilen her sms işlem bedeli olarak hatları üzerinden 9 TL olarak ücretlendirilir.